Prof. Dr. Yüksel TOTAN

ankara göz doktoru profGöz Doktoru Prof. Yüksel TOTAN 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezundur. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Göz Hastalıkları Uzmanı olmuştur.
Akademik çalışmaları sonucu 2003 yılında Doçent ve 2008 yılında Profesör ünvanı kazanmıştır.

Göz Doktoru Prof. Yüksel TOTAN’ ın uluslararası tanınmış tıp dergilerinde basılmış 66 adet bilimsel makalesi olup, bu çalışmaları diğer uluslararası bilimsel yayınlar tarafından 1200 kez kaynak olarak gösterilmiştir.

  • Euroretina,
  • European Vitreoretinal Society (EVRS),
  • Association of Research in Vision and Ophthalmology (ARVO),
  • American Society of Cataract and Refractive Surgery (ASCRS),
  • European Society of Cataract and Refractive Surgery (ESCRS),
  • American Academy of Ophthalmology (AAO),
  • European Society of Ophthalmology (SOE),
  • European School for Advanced Studies in Ophthalmology (ESASO)

gibi uluslararası prestijli bilimsel toplantılarda sunulan 41 adet tebliği vardır.

bebek katarakt doktoru ankara

Prof Dr Yüksel Totan 'Bebek ve Çocuklarda Katarakt Cerrahisi' kitabına makale veren dünyadaki 28 göz doktorundan biridir

Ayrıca, yurtdışından davet üzerine “Bebek ve Çocuklarda Katarakt Cerrahisi” konusunda yazdığı uluslararası kitap bölümü vardır Bilateral Pediatric Cataract Surgery in One Session. In Pandey SK, Billson FA (Eds): Step by Step Pediatric Cataract Surgery. Jaypee Brothers Medical Publishers Ltd 2005, Chapter 5: 91-116.
Göz Doktoru Prof. Yüksel TOTAN tanınmış uluslararası göz dergilerinde makale değerlendirme hakemi British Journal of Ophthalmology, (Retina, Clinical and Experimental Ophthalmology, Eye, Current Eye Research, Molecular Vision gibi) ve yayın kurulu üyeliği (International Journal of Ophthalmology) yapmaktadır.

Uzmanlıkları

Prof. Dr. Yüksel Totan, akademik başarısı yanında Retina Hastalıkları ve Retina Cerrahisi konusunda (Retina dekolmanı, Prematüre retinopatisi, diyabete bağlı göz içi kanaması ve retina sorunları, makula deliği ve makula zarı gibi) 20 yılı aşan cerrahi tecrübeye sahip olup, ameliyatlarında modern cihaz ve teknikleri başarıyla uygulamaktadır.
Retina cerrahisindeki akademik birikim ve tecrübesi yanında, modern katarakt cerrahisi ve çok odaklı akıllı göz içi merceği yerleştirilmesi de tecrübeli olduğu bir alandır.
Ayrıca, Bebek ve Çocuklarda Katarakt Cerrahisi, daha önce sorunlu katarakt cerrahisi geçirmiş zor gözlerde katarakt cerrahisi ve kapsül desteği olmayan durumlarda dikişsiz göz içi mercek yerleştirilmesi konularında önemli bir akademik bilgi ve tecrübeye sahip olup, prestijli uluslararası dergilerde bu konuda yayınlanmış bilimsel çalışmaları vardır.
Göz tansiyonu (Glokom) hastalığının ilaçlarla ve cerrahi tedavisi de ilgilendiği ve tecrübeli olduğu bir başka alandır.
Miyopi ve astigmatizmanın lazer ve göz içi mercekle tedavisi, bebek ve çocuklarda göz yaşı kanal tıkanıklığı ve göz tembelliği tedavileri de ilgilendiği konulardır.
Prof. Dr. Yüksel Totan sakin bir ortamda hastalarına daha fazla vakit ayırabilmek için, Ankara-Çukurambar semtindeki özel kliniğinde, Göz tomografisi (OCT) gibi modern teşhis cihazlarıyla hizmet vermektedir.

Gözünüzün parıltısı, yüzünüzün gülümsemesi eksilmesin.

Yorumlarınız

Nilüfer Gönenç
Hocam gerçekten alanında çok yetkin bir isim. Gitmeden önce araştırmıştım Türkiye'de bu çapta kaç göz doktoru var ki. Hocam bence Türkiye'nin en iyi göz doktoru.
Ali Kırbış
Ankara'da göz doktoru araştırması yaparken hocamızı tanımış olduk. Glokomla ilgili takibimizi yapıyor. Bu sayede erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu da öğrenmiş olduk.
Seyyide Baran
Diyarbakır'dan katarakt ameliyatı için geldik. Annem tedavi oldu. Şimdi eskisi gibi görebiliyor. Hocamdan Allah razı olsun.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi : 9:30-18:00 - Cumartesi: 10:00-17:00
    Soru Sor
TOP